СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска коалиција

СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска коалиција, вели портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ.

– Александар Николоски за коалицирање со СДСМ вели:

Европските избори во Австрија официјално закажани за 9 јуни
– Одржувањето на европските избори во Австрија официјално е закажано за 9 јуни, пренесе австриската агенција АПА.Сојузната влада денеска ќе го финализира соодветниот предлог на министерот за внатрешни работи Герхард Карнер. Министерот пред …
Путин го одликуваше Додик со орден
Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин денеска во Казан му го врачи орденот Александар Невски на претседателот на Република Српска, Милорад Додик. На Додик му беше доделена чест за неговиот голем придонес во …

“Во однос на тоа прашање македонскиот народ ако го прашате не е многу против. Често луѓето нас ни велат зошто не седнете и се обедините, за одредени прашања можеби треба да седнеме и да разговараме, не ни е нас тоа некоја ТУЃА ИДЕЈА.”

Кој бре често ве прашува да се обедините?? Гласачкото тело на ДПМНЕ е потполно против овој режим со кој шурувате! – напиша Мециновиќ на Фејсбук.

Пронајдете не на следниве мрежи: