Северина дојде на судење во фустан од 1170 евра! На неа само светски брендови: Еве со кој се суди а не е Милан Поповиќ (фото)

Пејачката Северина (52) денес нешто пред 12 часот пристигна на четвртото рочиште, кое беше одложено во февруари, во Општинскиот граѓански суд во Загреб поради тужбата што против неа ја покрена судијката Луција Ласиќ.Судијата ја тужи за кршење на правото на приватност, а од пејачката бара отштета нешто помалку од 3.000 евра.Пејачката пристигна во придружба на адвокатката Јасминка Билош и двајца пријатели, ПР менаџерот Давор Гргин и менаџерот Томислав Петровиќ, кои беа сведоци на рочиштето.Пејачката и за ова сослушување избра црно-бела комбинација. Долг црн фустан на Magda Butrym со интересен детаљ на градите, чанта Bottega Veneta, а овојпат наместо високи потпетици, таа избра рамни ALAIA бели чевли. Цената на фустанот е 1.170 евра, што може да се види на официјалната станица на брендот, чевлите се нешто повеќе од 1.000 евра. Судија од Сплит ја тужеше Северина во февруари 2020 година за прекршување на правото на приватност и побара отштета од нешто помалку од 3.000 евра. Имено, во октомври 2019 година, на прес-конференцијата по повод почетокот на регионалната магична турнеја, Северина изјави:– Не знам зошто сум изненаден што ова се случува со систематско психичко силување од страна на таткото и институциите кога во оваа земја ниту жените ниту девојчињата немаат правна заштита и поддршка за физичко силување. И јас самата поминав низ слично силување во Жупанискиот суд во Сплит, во судската постапка за обид за одземање дете пред судијата Луција Ласиќ.Ласиќ беше во судскиот совет во Жупанискиот суд во Сплит, кој потоа одлучуваше по жалбата на Северина против пресудата со која беше одлучено дека момчето да живее со татко му Милан Поповиќ додека со мајка му да се гледа привремено. Исто така, на Северина и’ беше одземено правото да одлучува за прашања од здравствената заштита и образованието на момчето.Ова е последно рочиште и се чека пресудата. Пејачката по излегувањето од судот изјави дека е среќна што можела да даде изјава.

Пронајдете не на следниве мрежи: