Се затвораат сите продавници на Мајкрософт

Loading...

Се затвораат сите продавници на Мајкрософт

Микрософт објави дека ги затвора сите свои продавници во наредниот период и дека во иднина ќе има само онлајн продажба. Ова е новата стратешката корпоративна промена во областа на малопродажбата.

Компанијата нема да ги отпушти своите вработени поради оваа промена, но наместо тоа, сите вработени во Микрософт ќе продолжат да работат во канцеларии и деловни објекти.

Инаку продавниците на технолошкиот гигант се затворени уште од март и ова е на некој начин предизивикана промена на прилагодување. Многу компании веќе се движат по оваа иста патека.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...