Се ожени поранешното момче на Цеца

Поранешниот дечко на најпознатата српска пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ ја пронајде својата нова љубов.

Професионалниот авто тркач, Андреј Кулмудџиќ го изговори судбоносното „ДА“ на својата избраничка Маја на романтичното патување на Сејшелите.
-Сега е официјално, напиша Андреј на својот профил на Инстаграм по што следеа многу коментари со честитки.

Се ожени поранешното момче на Цеца

Андреј и Мајасе венчаа во присуство на сведоци во интимна атмосфера.
Само да потсетиме дека Андреј Кулмуџиќ пред многу години го поврзуваа со фолк дивата Светлата Цеца Ражњатовиќ со која се запознале во текот на снимањето на неговата емисија, меѓутоа нивната љубов никогаш не беше потврдена од нив двајца.

Пронајдете не на следниве мрежи: