СКРИЕНИ ПОРАКИ – Која е жената која е во фокусот на новата песна на Шакира: Колумбијката разоткри уште една драма

Шакира со својата музика не престанува да го довикува поранешниот партнер Жерар Пике, но и неговото семејство, а изгледа дека во последната песна дојде редот да зборува за нивната дадилка која ПИКЕ само ја отпушти. Главна хероина на спотот за песната „Ел Џефе“, кој беше објавен пред два дена, е Лили Мелгар, дадилката на синовите на Шакира, Милан и Саша.

Земајќи го во предвид текстот на песната во која се зборува за шеф кој ги експлоатира работниците, но и фактот дека на крајот од песната решила да го спомене името и презимето на бебиситерката – на социјалните мрежи кружи теорија дека вака уште еднаш го прозва бившиот.

„Лили Мелгар – Оваа песна е за тебе, не ти платија отштета“, пее Шакира.

Наводно, Мелгар дознала за неверството на Пике и покрај неговите закани дека ќе остане без работа, и кажала на Шакира, по што ја избркал без никаков надомест откако со години работела кај нив.

Шакира повторно ја ангажирала да се грижи за децата, овој пат во Мајами. На Твитер ќерката на Мелгара потврди дека нејзината мајка и понатаму е десна рака на колумбиската пејачка.

“И покрај се, таа продолжува да работи со Шакира. Те сакам мамо”, напишала Даријана Мелгар на Твитер.

Внимание привлече уште еден стих од новата песна, во кој таа конкретно се осврна на нејзиниот поранешен свекор.

„Велат дека нема зло што трае повеќе од сто години, но мојот поранешен свекор е уште тука и не стапнал во гроб“, вели тој во песната.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.