СМЕ ЖИВЕЕЛЕ ВО ЗАБЛУДА! Решена најголемата МИСТЕРИЈА на цртаниот филм „Том и Џери“ – кога ќе ја прочитате, НЕМА да ви се верува!

Толку години погрешно мислење…
Приказната за мачорот Том и глувчето Џери кои живеат во иста куќа и постојано се надмудруваат, редовно завршувала така што Том останал бесен, а Џери успеал да стигне до посакуваната цел, со многу бркање и духовити ситуации.
Во една прилика нивното надмудрување беше прогласено за „насилно“, но адаптираните епизоди не беа толку успешни како оригиналните.
Цртаниот филм, не така одамна, „наполни“ 80 години, кога беше решена голема мистерија – дали Том и Џери се пријатели или непријатели?
Одговорот е – тие се најдобри пријатели!
– Том и Џери се најдобри пријатели, но Том мора да се преправа дека го мрази Џери за да го заштити и за неговиот сопственик да не го замени со мачка која навистина ќе сака да го убие – стои во објаснувањето.

„Цел живот живеам во лага“, „Нѐ измамија“, „Некои епизоди дури сега добиваат смисла“ беа само дел од коментарите на твитот во кој е објавен „Гугл“ одговорот за односот меѓу двата цртани лика.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.