Според досегашната состојба на изборите во САД ќе победи Трамп

Loading...

Според досегашната состојба на изборите во САД ќе победи Трамп

Трамп очекува елеторски гласови од државите кои на картата се обоени розово. Математиката вели дека тоа се 70 електори.

Во моментов му фалат 57, значи има фазла 13 одозгора. Што е сосема доволно за чиста победа.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...