Според досегашната состојба на изборите во САД ќе победи Трамп

Според досегашната состојба на изборите во САД ќе победи Трамп

Трамп очекува елеторски гласови од државите кои на картата се обоени розово. Математиката вели дека тоа се 70 електори.

Во моментов му фалат 57, значи има фазла 13 одозгора. Што е сосема доволно за чиста победа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.