Сузана Јовановиќ едвај се борела за старателство над синот – првиот сопруг со сите сили се обидел да и го одземе детето: ОВАА ЖЕНА и помогнала и ја ставила во долгови

Поранешниот сопственик на „Гранд“, Саша Поповиќ и пејачката Сузана Јовановиќ од својата долгогодишна љубов ја имаат ќерката Александра. Иако Сузана има син со мажот со кој беше во брак пред Саша, Поповиќ го смета за рамноправен член на семејството и неговиот син, но неговиот биолошки татко сепак и правел проблеми на пејачот.

Пејачката и Поповиќ се венчаа во 1998 година, а една година подоцна ја добија ќерката Александра. Сепак, Саша никогаш не криел колку го сака Даниел, синот на Сузана од првиот брак.

Го сакам како првороден, жал ми е што не сум му вистински татко – повтори неколку пати Саша Поповиќ, кому Данијел му возвраќа со љубов и почит.

Сузана Јовановиќ едвај се борела за старателство над синот – првиот сопруг со сите сили се обидел да и го одземе детето: ОВАА ЖЕНА и помогнала и ја ставила во долгови

Сузана само неколку пати во сите овие години проговори за својот прв сопруг со кој се омажи на 18 години и се разведе по седум месеци брак, а може да се каже дека не сака да се сеќава на него.

Даниел порасна со Саша. Татко е тој што се грижи за тебе, без разлика дали е биолошки или не. Од него научи се што знае за животот. Сејл го воспитувала и воспитувала, а во секоја прилика истакнува дека Даниел е повеќе од неговиот син – изјави во една прилика пејачката, пренесува „Хело“, која за целосно да им се посвети на сопругот и децата, свесно решила да ја стави својата кариера на втор план.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.