Франција: убиен е 22-годишен фудбалер

Станува збор за 22-годишниот фудбалер Адел Сантана Менди. Според информациите кои доаѓаат од Франција, тој бил убиен откако кон него било пукано со огнено оружје.

Менди како младинец играл и за Марсеј. Неговиот клуб, Обањ, ја потврди трагичната вест.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.