Тамара Тодевска со една објава ги ЗАГРИЖИ сите – нејзината ќерка Хана заврши во болница

Нашата позната пејачка Тамара Тодевска дваесетгодишнината од издавањето на својата прва песна ја прослави со нов спот.

Тамара почетокот на овој јубилеј го одбележи со моќна песна „Нијагара“ и спот со кој предизвика внимание во целиот регион.
Главната порака на песната кој е инспирирана од секојдневната борба на оние што некогаш се почувствувале рането, разочарано или биле неправедно етикетирани, е да бидат упорно и да истраат во својата борба.

Како што самата Тамара вели, „Нијагара“ е и човечките солзи, од тага или несреќа, добри и лоши моменти со кои сите се соочуваат.
Песната веднаш ги освои сите и пејачката за неа доби само пофални зборови, и истата е голем хит на социјалните мрежи.
Тамара во спотот игра неколку улоги и сите се одраз на различни емотивни состојби и испраќаат моќна порака.

Но покрај овие улоги, Тамара максимално е посветена и на својата најважна улога во животот. Таа целото своето слободно време им го посветува на своите две деца, Хана и Дарен, кои се центарот на нејзиниот свет.
И како што самата откри деновиве, пејачката не можеше целосно да му се радува на успехот и илјадниците пораки што секојдневно ги добива по објавата на новата песна и спотот, затоа што со нејзината наследничка поминала неколку ноќи во болница заради рутинска интервенција на Хана.

„Изминативе 24 часа ми пристигнуваат илјадници пораки и преубави коментари за #Nijagara. На секој еден – премногу се радувам, но со мала задршка, затоа што со моја Хана неколку ноќи минавме во болница, каде таа имаше мала и рутинска интервенција.
Сега е добра, а јас пресреќна за енергијата која ми ја праќате.

Таа е пораката и на „Нијагара“. Борбата е различна и секојдневна, но љубовта е една и безусловна.
Фала Ви од срце.“ – напиша Тодевска покрај фотографијата од болничката соба на нејзината ќерка.

Пронајдете не на следниве мрежи: