Танцовиот спортски клуб „Ритам Плус“ со меѓународни успеси

Македонските натпреварувачи од Танцовиот спортски клуб „Ритам Плус“ – Скопје учествуваа на Меѓународниот танцов спортски натпревар „WDSF TDF“, што вчера се одржа во Солун. Танчерите остварија исклучителни резултати и се закитија со признанија. 

Танцовиот спортски клуб „Ритам Плус“ со меѓународни успеси

-Успесите кои ги постигнаа уште еднаш потврдија дека македонските натпреварувачи заслужуваат сериозна поддршка, бидејќи нивниот квалитет го препознаваат и меѓународните реномирани судии, лиценцирани од Светската спортска танцова федерација, информираат од ТСК „Ритам Плус“.

Сашка Колеска освои прво место во категоријата латиноамерикански танци, соло- возрасни. Мила Димовска го освои третото место во категоријата – латиноамерикански танци, соло – возрасни.

Ана Колевска го освои второто место во категоријата – латиноамерикански танци, соло – пионери2.

Арсениј Шаповалов и Теодора Стојановска освоија второ место во категоријата латиноамерикански танци, танцови двојки – млади младинци и четвртото место во стандардни танци.

Лука Димовски и Ана Колевска освоија второ и трето место во својата старосна група – пионери2 во категориите стандардни и латиноамерикански танци.

 Ана Јанческа се пласираше во финале во својата категорија и го освои седмото место. Глорија Синколова, како што наведуваат, беше одлична на своето прво претставување надвор од нашата држава по минатогодишниот успех во Србија.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.