Таткото на Вања ќе ја помине ноќта во полициска станица

Таткото на 14-годишната Вања како што претходно известивме е приведен и се наоѓа во полициска станица.

Ќе биде задржан до утре по што ќе биде одлучено и ќе се знае дали ќе биде обвинет.

Ова е вистинското име на Теја Дора! Пејачката има 32 години и еве што пишува на нејзината лична карта (фото)
Претставничката на Србија на „Песна на Евровизија“ Теја Дора е пејачка, пијанистка, композиторка, текстописец и музички продуцент.Таа е првиот изведувач од Србија кој имал повеќе од три милиони слушатели на платформата Spotify.Победничката на „Песна на …
Бојмацалиев: Внатрешна контрола истражува зошто граѓаните не можат да ги подигнат готовите пасоши
Во изјава за Сител Телевизија, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев беше запрашан зошто граѓаните не можат да ги подигнат своите готови патни исправи, на што тој рече дека за …

Согласно законот, приведено лице може да се задржи во полициска станица најмногу до 24 часа, а потоа треба, доколку има соодветни докази, да се предложи јавен обвинител да донесе одлука за тој да стане обвинет и да се побара мерка како притвор, одземање на пасош, забрана за напуштање на местото на живеење и слично.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.