ТЕТОВО: Бившата девојка го згазила со кола

Момче од Тетово во полициска станица пријавило дека неговата поранешна девојка го удрила со автомобил во доцните вечерни часови додека одел пеш.

ТЕТОВО: Бившата девојка го згазила со кола

„Дваесет и седумгодишниот Д.М. од Тетово, ноќеска (27 јануари) во 3 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавил дека околу 2 часот и 20 минути на улица „141“ во Тетово бил удрен од возило „алфа ромео“ со тетовски ознаки, што го управувала тетовката
А.М.(26), со која подолго време биле во врска“, известува полицијата.

МВР дополнува дека се расчистува и документира случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.