Топ 10 филмови со најжешките сцени

Сексот не е нешто што недостасува во модерните филмови, тоа многу добро го знаеме. Но, следните десет наслови во изборот ги нудат најјаките сцени со секс во историјата на кинематографијата, па затоа не ги пропуштајте за ништо на светот – викендот е тука, па зошто да не го поминете во друштво на некои од најпознатите страсни актерски парови во кино? Тука се…

10. Дајан Лејн и Оливие Мартинез во „Неверство“

9. Рајан Гослинг и Рејчел МекАдамс во The Notebook

8. Том Круз и Ребека де Морни во „Ризичен бизнис“

7. Рајан Гослинг и Мишел Вилијамс во „Blue Valentine“

6. Кетлин Тарнер и Вилијам Хрт во „Телото на телото“

Текстот продолжува на страната 2 подолу со 5те најжешки сцени на сите времиња ⬇⬇

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.