ТРАМП: КАКО ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ЗА 24 ЧАСА ЌЕ ЈА ЗАВРШАМ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

Претседателските избори во САД во 2024 година се последната битка, изјави поранешниот американски претседател Доналд Трамп на првиот предизборен митинг, додавајќи дека неговите непријатели очајнички се обидуваат да го спречат на патот кон Белата куќа, но не успеваат.

Фотографија генерирана од вештачка интелигенција од наводно апсење на Трамп.

Нашите противници направија се што можеа за да ни го скршат духот и да ја скршат нашата волја, но не успеаја“. Само не зајакнаа. А 2024 година е последната битка, и тоа голема. Вратете ме во Белата куќа и нивното владеење ќе заврши и Америка повторно ќе биде слободна земја“, им рече Трамп на приврзаниците во Вејк, Тексас.

Тој повтори дека изборите во 2020 година на кои беше поразен од Џо Бајден биле нерегуларни и ги пофали демонстрантите кои упаднаа во Капитол на 6 јануари 2021 година, пишува Гардијан.

Тој, исто така, ги критикуваше обвинителите кои водат неколку истраги против него, велејќи дека тие се „апсолутни човечки ѓубриња“.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.