„Тротоар за ЕУ“ – Сашко Коцев со критика до амбасадорите за паркинг хаосот во центарот на Скопје

Споделувајќи фотографија на која се гледаат десетици автомобили кои се паркирани пред седиштето на Делегацијата на Европската Унија во Македонија, актерот Сашко Коцев на фејсбук упати критики за хаосот со паркирање на една од главните сообраќајници во центарот на Скопје.

„Тротоар за ЕУ…да се отстранат столбчињата!“, напиша Коцев во својата фесбук објава.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.