Ги претепале, па избегале со БМВ! УАПСЕНИ 5 ЛИБИЈЦИ ЗА НАПАДОТ НА ФРИЗЕРОТ ВО БЕЛГРАД

Белградската полиција уапси петмина либиски насилници кои синоќа во Вождовац во фризискиот салон го нападнале и претепале сопственикот и неговиот брат.

Според првичните информации, во Ургентниот центар се примени фризерот Драган Ѓ.(26) и Ѓорѓе Ѓ. (29) со повреди на телото.

Неофицијално, до конфликт дошло по расправија за линијата за потстрижување.

Лути на фризерот и на неговиот брат, во локалот влегле петмина либиски државјани. Најверојатно со раце и нозе ги претепале браќата, па влегле во „БМВ“ и побегнале.

Полицијата во Вождовац ги пронашла и ги привела.

На петмината насилници по наредба на Второто основно јавно обвинителство им е одреден полициски притвор до 48 часа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.