Уапсен Косовец на Табановце, приложил фалсификувана италијанска возачка дозвола

Денеска во 02.45 часот на Граничен премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода З.Г.(39) од Косово. При гранична контрола и проверка, тој на увид дал италијанска возачка дозвола за која било утврдено дека е фалсисфикувана.

Лицето било предадено во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Пронајдете не на следниве мрежи: