УХМР со најава за утре – Подгответе се за последните сончеви денови

Loading...

Времето утре сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Минималната температура ќе се спушти меѓу6и 15, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен.
Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер, и температури до 30 степени.
Од четврток следува влажен бран.

loading...