УЧЕНИЧКА НОКАУТИРА НАСТАВНИК СО МЕТАЛНА СТОЛИЦА: Таа падна во несвест, а потоа следеше СРАМЕН ПОТЕГ на тинејџерката

Ученичка од Мичиген удри професор со метално столче за време на жестока расправија со друг ученик.

Шокантно видео од инцидентот покажува средношколка како стои во близина на вратата од училницата додека вика на врсник. Тинејџерите постојано се навредуваат додека наставникот стои меѓу нив и се обидува да ја смири ситуацијата.

УЧЕНИЧКА НОКАУТИРА НАСТАВНИК СО МЕТАЛНА СТОЛИЦА: Таа падна во несвест, а потоа следеше СРАМЕН ПОТЕГ на тинејџерката

Тогаш во еден момент ученичката ненадејно фрли стол, удирајќи ја наставничката, која падна и остана да лежи неподвижна. Наместо да и помогнат, тинејџерките се судриле со тупаници над нејзиното тело.

Неименуваниот наставник итно бил пренесен во болница.

  • Ученикот ќе одговара во согласност со законот – изјави началникот на училиштата Кевелин Џонс.

Локалните водачи велат дека видеото од насилството во училиштата, кое е прегледано повеќе од осум милиони пати, е показател за лошиот училишен систем во земјата.

  • Видеото одлично ја прикажува тажната состојба на образованието во Мичиген, нема чувство за ред, нема почит кон наставниците, а најлошо од се, нема учење. Недостигот на образование на младите е рецепт за зголемен криминал и невработеност – изјави поранешниот шеф на полицијата во Детроит Џејмс Крег, кој планира да се кандидира како републиканец во претстојната трка за Сенатот.

Локалните медиуми јавуваат дека повредениот наставник е добро и планира да се врати на работа.

Засега не се знае каква дисциплинска мерка и е изречена на ученичката која го фрли столчето и дали е исфрлена од училиштето.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.