Фатена со колега кој штотуку се разведе, па објави дека е сингл: Социјалните мрежи горат

Познатата актерка повеќе не е во врска со Селема Масекела.

Тоа го објави јавно на Инстаграм откако беше видена на концерт со колегата Џошуа Џексон, кој неодамна се раздели од сопругата Џоди Тарнер-Смит. Лупита Нјонго јавно се прости од бившиот партнер, а ваквите раскинувања не се многу чести на јавната сцена.

Лупита Нионго се огласи синоќа на Инстаграм, прво рече дека нејзините мисли се со оние кои страдаат ширум светот, а потоа напиша:

„Во овој момент потребно е да ја споделам својата вистина и јавно да се дистанцирам од некој на кој повеќе не можам да му верувам. Срцето ми е скршено поради љубовта ненадејно и разорно изгасната од измама (измама). Во искушение сум да налетам на сено и се сокријам.“ , за да се вратам на светлината кога ќе повратам доволно сила за да можам да кажам: „Што и да е, мојот живот е подобар вака.“ Но, сепак знам дека количината на болка што ја чувствувам е еднаква со мерката на мојот капацитет за љубов“, напиша актерката која сакаше да биде „искрена со своите пријатели на социјалните мрежи“ и рече:
Advertisement

„И така, избирам да се соочам со болката, собирам храброст да го сретнам мојот живот токму таков каков што е, и верувам дека и ова ќе помине“.

Тој се надева дека ќе им помогне на оние кои се борат со скршеното срце, кои се подготвени да се соочат со болката и да добијат мудрост од сето тоа.

Лупита Нионго се појави на концертот на Жанел Мона во Лос Анџелес во средата, со актерот Џошуа Џексон и други пријатели.

Изворите велат дека Лупита и Џошуа се само пријатели, а таа веднаш по концертот ги избришала сите слики на кои е со својот поранешен партнер од својот Инстаграм, пишува TMZ. Актерката и Маскел се во врска од 2016 година.

Веројатно наскоро ќе дознае како бившиот партнер ја измамил и ја изневерил нејзината доверба.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.