Филипче: Нов смртен случај од КОРОНА и нови 25 заразени

Loading...

Прес-конференција на министерот за здравство, Венко Филипче

Денеска нов смртен случај од КОРОНА ВИРУС. Нови 25 регистрирани случаи. Вкупната бројка сега е 354 потврдени заразени. А тестирани се 3705 граѓани.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...