Филип Петровски: Груевски го поставува Мицковски за претседател на наместен конгрес

Хмммм, станува интересно, до некаде и патетично..
Додека јас размислувам дали од кога ќе станам претседател, еден од моите потпретседатели да биде избран од месните комитети, другиот да биде избран од општинските комитети, некој патетично и упорно се обидува да го брани својот пулен..
А, пуленов има ли уста да бекне?
Како и да е, одењето со глава во зид и изигравање на адвокат на некого е само потврда дека некој е дебело протекционистички игран.
Штетата е направена кога почнавте да го фаворизирате Христијан, а јас и почитуваните партиски функционери што вчера се обратија со писмо се обидуваме да спречиме да се подели партијата.
Се обидувате да ја преставите позицијата на последниот ЦК дека никој не предложил колективно претседателство. 🙂
Па зар некој знаеше дека ќе се употреби цела машинерија за Христијан?
Јас, и 30 потпишани од вчера сме сериозни луѓе и со многу поголем стаж од Христијан, почитуван Груевски, и со искази дека можеби било вистина, а можеби и не, само повеќе тонете во калта што сами ја создадовте…
Веќе сериозно размислувам да не одам на конгресот, а можеби сепак ќе одам и ќе се прошетам во Валандово јас и моите илјадници истомисленици…
Бог ќе даде мудрост…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.