Селена Гомез ги покажа убиствените облини во провокативен корсет, а една сцена ги зачуди нејзините обожаватели

Многумина не сакаа да ја пропуштат модната недела во Париз, а меѓу нив е и пејачката Селена Гомез.

Музичката ѕвезда го привлекла вниманието на сите со својот „убиствен“ стајлинг додека пристигнала на вечера во луксузниот „Royal Monceau“. Таа ги привлече сите погледи во црн костум кој го истакна нејзиното смело деколте.

Селена Гомез ги покажа убиствените облини во провокативен корсет, а една сцена ги зачуди нејзините обожаватели

Селена Гомез се одлучи за корсет „Marc Jacobs“, кој го искомбинирала со исечена јакна и соодветни панталони со висок струк од „Alexandera Wanga“. Стајлингот го комплетираше со дизајнерски појас, исто така „Alexandera Wanga“, и пар обетки.

31-годишната пејачка и се препушти на модната игра во странство, па покажа уште една секси облека. Таа позираше во секси пар лакирани чизми високи до бутовите и бела кошула-фустан од „Alaïa“ со длабоко деколте, а фотографијата можете да ја погледнете ОВДЕ.

Таа присуствувала и на фудбалскиот натпревар помеѓу Пари Сен Жермен и Олимпик Марсеј на стадионот „Паркот на принцовите“ со нејзината пријателка Никола Пелц и нејзиниот сопруг Бруклин Бекам, а подоцна била видена како се држи за рака со мистериозен маж.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.