Фуркан за Мицковски: Војната ја гледал само на телевизија и тоа на RAI uno и RAI due

Сепак Мицкоски војната ја гледал само на телевизија и тоа на RAI uno и RAI due.

И добро што е така, тоа значи дека е пацифист.

Фуркан за Мицковски: Војната ја гледал само на телевизија и тоа на RAI uno и RAI due

2001-2002 бил на студиски престој во Италија.

Иначе да, се пријавил како доброволец во почесна стража во Собрание.

Најверојатно се спремал за 27 април уште на времето, коментира на фејсбук новинарот Фуркан Салиу.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.