ЦУЦУЛОВСКИ: Животот на обичниот македонски човек сè повеќе наликува на кошмарен сон

Животот на обичниот македонски човек сè повеќе наликува на нестварен/кошмарен сон, отколку на стварен и посакуван човечки живот.

СЕ ЗА ЦУЦУЛОВСКИ ТУКА

Во оваа смисла, честопати се сеќавам на култниот филм „Kako sam sistematski uništen od idiota“ и на една од најавите за овој филм на Слободан Шијан.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.