Јакимовски за тушот од О’Брајан за Мицкоски: Очигледно не ја знае нашата поговорка “Абе ни орев од рука да му земеш”…

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, на Фејсбук го коментира фалењето на Мицкоски по социјални мрежи дека се сретнал со заменикот на Блинкен, а истиот човек во интервју за 360 степени вели дека не би купил ни автомобил од таков човек.

– Пинки го виде Тито…Фали ме усто оти ќе те расчепам.

Цееел ден кутрото лидерче на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски се фали дека се сретнал помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан.

За жал фалбата му траеше кратко и устата навистина му се решчепи. Овој пат од изненадување.

О’Брајан вели дека од овој човек(Христијан Мицковски) не би купил ни автомобил❗️

Очигледно пријателот американец не ја знае нашава македонска изрека:

“Абе ни орев од рука да му земеш”

Абе Брајанчо кога ти викав мафни го таму што ќе ти е да губиш време со него сакаше сам да се увериш каков залутан лик и изгубен случај за политика дури и за една Македонија е твојот соговорник.

Ха ха ха…Ај што вика ни автомобил не би купил од него, туку се прашува и кој би гласал за него. Тушшшш – напиша Јакимовски на Фејсбук.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.