Јандриоски: Вмровците што плукаат по Максо ДА ГИ ПОТСЕТАМ… дечки за него гласавте во втор круг

Ќе ги замолам вмровците кои плукаат по градоначалникот на Куманово, Максо, со некој скриншот од статус кај шо се фалел дека нема да има двојазични униформи да намалат доживљај.

Јандриоски: Вмровците што плукаат по Максо ДА ГИ ПОТСЕТАМ… дечки за него гласавте во втор круг

Дечки, у втор круг гласавте за него, за истиот овај Максо што го пљукате. Гласавте за онај што крвареше за Заев у собрание и застана против народ.

Дај држете малку до ниво и реноме, не туку се понашајте као у бунило.

Јасно ли?……..ај сеа гитла… , пишува Јандриоски.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.