Јандриоски за Дамовски: Квази факинг војвода кој за кеш одеше на протести а после го аболицираа не е репер

Еве тука гледам еден мангуп од 27ми, кој на крај го аболицираа, ги нарекува оние што ги критикуваат пратениците што не гласале “Тролови”. Па му се придружува некој друг па и тој некоја навреда, па трет као тие што критикуваат се мрчатори. Дечки….😂😂😂

Статус на Јандриоски по повод негласањето на дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за амнестија на УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ, пренесен во целост, без редакција…

Деновиве и други видни членови на таа партија се произнесоа по ова прашање со прилично жестоки зборови:

Јандриоски за Дамовски: Квази факинг војвода кој за кеш одеше на протести а после го аболицираа не е репер

Бар овие што критикуваат не се партиски КУРОПУШАЧИ како вас. Квази факинг војвода кој за кеш одеше на протести а после го аболицираа не е репер у моментов за тоа дали критиките се оправдани или не. Нека се држи гушнат за партиската цицка и нека си срка раат, само нека не се меша и нека не навредува.

Зашо денот кога ќе ви треба гласови, тие тролови ќе ви го дадат ова на К.
А вие ако сакате после бидете спремни да чучнете и шлифка да му направите од цицање на ова на К, џабе ќе ви е. Глас нема да добиете, туку тие тролови и тие гласови што се мачите да ги добиете, ќе ви ги земат, однесат и поделат.

Ептен бе ароганција сте попримиле како лидерот, одма навреди, па повредена суета, па кавги, па обележувања.

Исти како него, мислите цел свет се врти околу вас. 😂

Кур мој се врти….ебаве сектата неспособна.

Да се навредевте вака кога ја парчат земјава, ебаве смрдежите ебаве.
Ама увлечени у тоа штабовите како ПИЧКИ ЌУТИТЕ!! Ве гаѓаат со шољи у собрание ќутите, Груби ја вреѓа цела нација ќутите, пратеници киднапираат ќутите, ама некој кој ве гласал ве критикува и на него одма храбри, така?

Кукавичиња уценети, тоа сте, нишо друго.

Мрш секто неспособна!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.