Јанева понудила спогодба за “Рекет“, Обвинителството ја одбило

Loading...

Во пресрет на подигнување на обвинението во истрагата “Рекет“ преку своите адвокати Катица Јанева понудила спогодба за “Рекет“, Обвинителството ја одбило, јавува ТВ“Телма“, повикувајќи се на извори во истрагата, но Обвинителството ја одбило.
Обвинителката Вилма Русковска потврди дека еден од осомничените во првиот дел од истрагата “Рекет“ побарал спогодба, но тоа не се официјализирало.

loading...