Денес променливо облачно, а после викендот…

Времето во земјава денеска ќе биде доумерено облачно, а попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја.Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а синоптичарите велат температурата ќе се движи од 18 до 29 степени.
Во Скопје времето ќе биде умерено облачно, попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.
Температурата ќе достигне до 27 степени.
До понеделник ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди, во попладневните часови со локален пороен дожд и грмежи. Од вторник ќе настапи стабилизирање на времето.Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а синоптичарите велат температурата ќе се движи од 18 до 29 степени.
Во Скопје времето

Пронајдете не на следниве мрежи: