5 најголеми модни трендови за 2012

Loading...

Епа успеавме, го преживеавме крајот на светот. Сега откако сме сигурни дека ќе ја преживееме и новата 2013 да направиме ретроспектива на изминатите модни трендови.

Секоја година иммаме голем број на разлчни трендови, некои лоши некои добри но оваа година на наше изнанадување имавме многу повеќе добри трендови отколку лоши.

Еве кои беа најпопуларните модни трендови за 2012

 

1.Пемплум

Тренд кој е еден од најинтересните трендови што се случија оваа година. Пемплум е одличен и за девојки без облини.

2.Неон

 

Овој тренд не е за сечиј вкус.Некој можеби нема желба да носи дречливи бои но трендот неон дефинитивно беше хит ова лето.

3.Кожа

 

Овој тренд е најголем хит за оваа сезона особено во есенскиот и зимскиот период.

4.Шарен принт

 

Овој принт беше еден од најразиграните трендови за 2012 година.Цветенот дизајн или било каков друг дизајн на било кој дел од гардеробата беше добредојден.

5.Дизајнирана јака

 

Дали се тоа нитни,монистри или бисери, секој од овие детаљи на вашата јака беше во тренд ,како додаток на вашата кошула.

Кој од овие трендови е вашиот омилен?

 

 

loading...