Евролига Топ 16: Антиќ гостува кај Каха Лаборал

По двенеделна пауза, во четврток, продолжуваат натпреварите во кошаркарската Евролига.

Репрезенти на македонската кошарка во Топ 16 фазата ќе бидат Перо Антиќ (Олимпијакос) и Лестер Бо Мекејлеб (Фенербахче).
Антиќ со својот тим, во четврток, во рамките на Е групата ќе гостува кај Каха Лаборал, екипа која во последните две кола избори пласман меѓу 16-те најдобри екипи во Европа.
Мекејлеб, во петок, со Фенербахче ќе и гостува на Барселона.

Четврток, 27.декември

Група Е:

Алба-Реал Мадрид

Уникаха-Бамберг

Група Ф:

Бешикташ-Химки

Каха Лаборал-Олимпијакос

Монтепаски-Макаби

Петок, 28. декември:

ЦСКА-Ефес

Панатинаикос-Жалгирис

Група Ф:

Барселона-Фенербахче.

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: