11 реченици кои на мажите им го дигаат ендорфинот: Тие полудуваат кога жените им го кажуваат ова

За да може ситуацијата во спалната соба да биде на исто ниво, треба да се потрудат и мажите и жените. Интимниот чин не е само врската туку и сè што доаѓа пред и после неа. Разговарајте со партнерот и кажете му што ви треба за да бидете задоволни, а најдобро е тоа да го направите на необичен начин.

11 реченици кои на мажите им го дигаат ендорфинот: Тие полудуваат кога жените им го кажуваат ова

Oставете му порака на фрижидерот или, ако тоа не е можно, бомбардирајте го со секси пораки кои сигурно ќе му ја разгорат фантазијата.

Дајте му пример како да се однесува со вас во спалната соба. Се разбира, ова бара и од вас да ги истражите вашите потреби. Размислете сами, па препратете го таму каде што треба да биде.

Ако сакате „валкани муабети“, но многу често немате инспирација што да кажете во моментите на страст, ви даваме неколку предлози. Овие реченици никого не оставаат рамнодушен.

 1. Циклусот ми е во тек, па планирам да те задоволувам орално најмалку четири дена;
 2. Кажи ми ги најчудните работи што си ги замислил, а потоа направи ми го тоа;
 3. Купив долна облека. Сакаш ли да ти приредам шоу?;
 4. Сакам да те задоволувам орално додека играш игри на телефон;
 5. Денес изгледате многу добро. Сакаш да ме гледаш како се самозадоволувам додека те гледам право во очи?;
 6. Купив лисици, па тотално ти се предавам. Врзи ме, сакам да доминираш вечерва;
 7. Ајде да се истушираме… (објасни му што сакаш да ти прави таму);
 8. Не мора да местиш аларм, планирам да ти пружам орално задоволство, сигурно ќе те разбуди;
 9. Дали сакате стриптиз или танц во скут или можеби и двете?;
 10. Немам ништо на себе под овој мал црн фустан;
 11. Оставете го светлото запалено …
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.