Клиперси „НЕВЕРОЈАТНО ДОБРИ“

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперси го совладаа Бостон Селтикси во „Стејлпс Центарот“ со убедливи 106-77 и така станаа првата екипа во НБА лигата која сврза 15 победи во низа по четири години.

 

Селтикси-Клиперс 77-106

Далас-Оклахома 105-111

читајте пулс24

Oklahoma City – Dallas 111.105, produžetak (Durant 40k, 8s, 5a, Ibaka 19k, 17s / Collison 32k)

LA Clippers – Boston 106:77 (Barnes 21k, Crawford 17k / Garnett 16k)

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: