Мајами во продолжението до победа против Далас

Мајами ја забележа 22-рата победа во сезоната, Леброн Џејмс можеше да дојде до трипл-дабл.

Леброн Џејмс остана без трипл-дабл само за една асистенција. Најдобриот играч на Мајами постигна 32 коша, 12 скокови и девет асистенции.

Двејн Вејд имаше скор од 27 коша на мечот, Крис Бош 17, додека пак Реј Ален постигна 15 поени во победата на Мајами Хит.

Резултати…

Toronto – Portland 102-79 (Ross 26k, 5s / Lillard 18k, 5s, 7a)

Orlando – Chicago 94-96 (Nelson 32k, 5s, 4a / Boozer 31k, 11s)

Cleveland – Sacramento 94-97 (Gee 16k, 10s, 6a / Cousins 18k, 16s, 6a)

Indiana – Washington 89-81 (George 29k, 14s / Crawford 20k, 7a)

Boston – Memphis 83-93 (Pierce 17k, 7s / Conley 23k, 9a)

Miami – Dallas 119-109 (James 32k, 12s, 9a / Mayo 30k, 6a), po prodolzenie

Oklahoma City – Brooklyn 93-110 (Westbrook 26k, 10a / Johnson 33k, 5s, 3a)

Milwaukee – San Antonio 110-117 (Jennings 31k, 5a / Duncan 28k, 13s, 6a)

Houston – New Orleans 104-92 (Harden 31k, 7a / Vazquez 15k, 14a)

Utah – Minnesota 106-84 (Millsap 14k / Love 13k, 10s)

Phoenix – Philadelphia 95-89 (Scola 21k, 9a / Holiday 16k, 10s, 10a)

Golden State – LA Clippers 115-94 (Curry 31k, 6s, 8a / Paul 23k, 6a)

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: