15 причини зошто ви треба шал во боја

Шалот едноставно не можеме да го заобиколиме кога температурите ќе паднат.Овој практичен додаток освен тоа што не грее, може да биде и делчето што недостасува за да добиеме полн моден погодок.

За малку да ја освежиме и разиграме облеката, која најчесто е во наутрални нијанси, предложуваме шал во боја.

15 причини зошто ви треба шал во боја

Добра вест е што ги има во секоја нијанса, од двобојни дезени па се до ултра шарени.

Оние кои се држат до својата минималистичка естетика, доволно е да одберат еднобојна или двобојна варијанта на шал, додека за другите на располагање стои целата палета.

Со шалот секогаш ќе го имате практичниот момент, но и делот на аксесоар кој недостасува за комплетирање на аутфитот.

Во продолжение 15 фото-причини зошто ви треба шал во боја.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.