18 годишно момче замрзна во својот автомобил во Русија на температура од -50 степени целзиусови

Mомчето заедно со уште еден свој другар кој преживеал, со автомобил се изгубиле во областа со екстремно ниска температура. Tаа изнесувала минус 50 степени целзиусови а греењето во автомобилот се расипало.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.