Најновите Jimmy Choo чевли!

Loading...

Покрај чевлите на Christiana Louboutina, тешко е да им се одолее и на чевлите на Jimmy Choo. Познат бренд да го видите на црвенито тепих, каде славните овие сандали ги носат како украси на нозете. Токму овој бренд ја 'запали' сезоната и тоа со првиот пар на чевли кои за брзо време ги пронајдоа своите фанови. Kristen Stewart, Elizabeth Banks, Ginnifer Goodwin се само дел од славните личности кои ги поседуваат овие чевли, и тоа по за нив може и не толку, вртоглава сума од 600$! Станува збор за елегантни сандали, кои се достапни во две бои: јака црвена и црна. Префинтетиот изглед на сандалите го прават, нежното ременче, кое се протега до зглобот, и кое е зацвртсено со тенки, силиконски нишки, кои не се ни приметуваат, а го прават изгледот на сандалата да биде практичен а сепак гламурозен и едноставни за носење. (Колку можете да бидат ако се високи 12 см). 

 

                             

loading...
Loading...