Најубавите креации од Париската модна недела

Loading...

Модната недела во Париз е се уште актуелна поради големиот број на креации кои донесоа живост и разиграност во модниот свет. Во прилог ви даваме можност да ги погледнете убедливо 25 најубави креации од овој моден настан:

 

Alexander McQueen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akris

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balenciaga

 

Balmain

 

Carven

 

Celiene

 

Chanel

 

Comme Des Garcons

 

Dior

 

Elie Saab

 

Giambattista

 

Givenchy

 

Haider Ackermann

 

Hussein Chalayan

 

Jean Paul Gaultier

 

John Galliano

 

Junya Watanable

 

Lanvin

 

Saint Laurent

 

Stella McCartney

 

Valentino

 

 

Погледенте ги и следниве статии:

Најновите Jimmy Choo чевли!

Хит лакови за оваа есен

Дизел секси долна облека за оваа зима

loading...
Loading...