Накит од модните куќи

Loading...

Големите модни имиња имаат свои идеи за тоа како треба да изгледа накитот оваа пролет. Нивните ставови се поклопуваат кога е во прашање големината, раскошноста и гламурозноста, накитот треба да биде токму таков; голем, раскошен, впечатлив, гламурозен, гломазен и луксузен! Очигледно цела оваа сезона ќе важи правилото – што повеќе толку подобро – безразлика дали станува збор за облека, накит, шминка, чевли или чанти. Погледнете што нудат модните куќи:

 

Gucci има предлог накитот да биде раскошен и да се совпаѓа со вашата облека.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dolce & Gabanna за момент го враќаат хипи стилот,шарени марами и огромни обетки во разни бои.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balmain не враќа во 90те кога беа вистински хит големите округли обетки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manish Arora внесува свежина со додатоците за коса инспирирани од Индија.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chanel секогаш се грижи за класичниот изглед, па за оваа сезона предлага модерна верзија на бисери: големи и во три слоја.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSquared2 ги комбинира костимите за капење со големи и тешки црно – златни ланчиња.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ralph Lauren претставува голем наките во иста боја, јаки и тешки ланчиња со слични обетки.

 

 

Погледнете ги и следниве статии:

Make up трендови за оваа зима

Вечниот сјај на балетанките

Најновите Jimmy Choo чевли!

loading...
Loading...