Пеколна атмосфера утре на „Филип Втори“

Хрватите ги чека пеколна атмосфера на утрешниот натпревар, нашите фудбалери се целосно сконцентрирани на овој меч и јавноста очекува добар натпревар од нив.

Селекторот на Македонската фудбалска репрезентација сосема смирено и сконцентрирано во пресрет на овој дуел, забележително е дека никаков притисок врз фудбалерите, сосема смирено ќе се обидат да го изненадат фаворитот на утрешниот дуел.

Распродадени се картите за утрешната средба, јавноста очекува пред се добра игра, а со самото тоа и добар резултат од натпреварот со Хрватска.

Натпреварот се игра утре со почеток од 20,30 часот.

Пронајдете не на следниве мрежи: