Гест за респект: И Јорде застана зад Богатинов!!!

Гест за респект, голманот Јоре Георгиевски застана зад Мартин Богатинов, тој на својот „Facebook“ профил упати поддршка до голманот на нашата репрезентација Мартин Богатинов, наведувајќи дека доколку публиката си ја сака својата репрезентација, ќе му дадеше поддршка на Богатинов.

Спортски, Јорде Георгиевски со свој коментар по натпреварот со Хрватска…

„Ако си ја сакате репрезентацијата и ако вистински ја бодрите, ќе му дадете поддршка на Богатинов. Најлесно е да се критикува по некој кој најмалку сакал тоа да му се случи“ вели Георгиевски.

Инаку Георгиевски е поранешен репрезентативен голман, бранеше на 12 натпревари за нашата селекција.

Јорде, РЕСПЕКТ!

Фото: www.idividi.com.mk

Штимац: Една од целите беше да ја свртиме публиката против своите играчи, УСПЕАВМЕ!!!

Штимац со две контрадикторни изјави за Македонската публика

Тажната приказна за Мак-фудбалот…

Пронајдете не на следниве мрежи: