Давидовски пред трансфер во Штутгарт

Како што информираше „Пулс24“ претходно, нашиот млад фудбалер, големиот фудбалски талент Филип Давидовски е пред трансфер во германски Штутгарт, тој моментално се наоѓа на пробни тренинзи за германскиот тим, а веќе во Среда ќе има новости околу Давидовски и можниот трансфер во Штутгарт.

Инаку, младиот Давидовски игра за селекцијата на Македонија за играчи до 19 годишна возраст.

„Пулс24“ дознава: Филип Давидовски на пробен тренинг во Штутгарт!!!

 

Пронајдете не на следниве мрежи: