Видео: Новак го освои турнирот во Шангај

Новак Ѓоковиќ во финалето од турнирот во Шангај беше поуспешен од Енди Мареј.

Финалето во Шангај се играше во 3 сетови, првиот сет го доби Енди Мареј со 5-7, во вториот сет само два поени го делеа Мареј до победа, но, тука настана целосен пресврт, Новак пресвртот го најави со одличниот потег на дуелот, вториот сет го доби Ѓоковиќ со 7-6, веќе третиот сет беше со 6-3 за Ѓоковиќ.

Погледнете го прекрасниот потег на Новак со што најави целосен пресврт на мечот.

Пронајдете не на следниве мрежи: