Судири помеѓу македонските специјалци и српските хулигани

Српските хулигани ја разлутија македонската публика со покажување на грчко знаме за време на натпреварот помеѓу македонската и српската репрезентација на „Филип втори“.

Поради ваквата провокција која се одвиваше на Исток интервенираа македонските специјалци за да го отстранат грчкото знаме.

 

Верните фанови на Македонската фудбалска селекција со поддршка за „ЧЕЛИЧНИОТ“ борец Горан Попов!!!

Попов и Ристиќ отстранети од тимот пред мечот со Србија

 

Пронајдете не на следниве мрежи: