Со срце за Македонија, Агим Ибраими и донесе победа на Македонија!!!

Делириум, момент на радост, воодушевување, Агим Ибраими повторно маестрален во националниот тим, овој пат постигнувајќи победоносен гол за Македонија во дуелот со Србија на „Филип Втори“.

Македонската публика го слави Агим Ибраими, играч на натпреварот, стрелаше прецизно од пенал и го постигна победоносниот гол во 59-тата минута од мечот.

Забележавме мошне значајна победа, минималната победа од 1-0 на домашен терен против Србија значи премногу во овој квалификациски циклус и враќање на самодовербата во тимот.

Фото: index.hr

Пронајдете не на следниве мрежи: