Фото: Штутгарт задоволен од Давидовски!!!

На повидок е уште еден трансфер на млад Македонски фудбалски талент, тоа е младиот Филип Давидовски, според информациите до кои доаѓа „Пулс24“, Германскиот бундеслигаш Штутгарт е задоволен од пробата на младиот Филип, соработката ќе продолжи и наредната сезона.

Филип со шефот на стручниот штаб на екипата на Штутгарт за играчи до 19 годишна возраст, Хајер.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: