Фустан со црни дијаманти вреден 5.6 милиони долари

Британската дизајнерка Debbie Wingham, која ја започна својата кариера на 13-годишна возраст, ги освои насловните страни на светските модни списанија со нејзнината последна креација, која беше откриена на украинскиот Fashion Week настан.
Оваа млада дизајнерка, која се буди и заспива со модата, го креираше ултра-скапиот фустан вреден 5.6 милиони долари, декориран со 50 двокаратни црни дијаманти. Фустанот тежи 13kg, а потребни биле 6 месеци во рачни интервенции за да се добие вакво совршено дело.
Wingham го опиша фустанот како “химна за секоја убава жена што го сака животот”.
 
Прочитајте ги и следниве статии:
Bershka со нова колекција
 Едноставен накит, за гламурозен стајлинг! 
Нова колекција на Adidas Originals
 

Пронајдете не на следниве мрежи: