5 народни лекови со кои ќе ги решите сите кожни проблеми!

Без разлика дали станува збор за модринки, акни или нешто посериозно, сите знаеме колку кожните проблеми можат да бидат напорни.
За среќа, постојат решенија за овие проблеми! Ви ги претставуваме најдобрите народни лекови кои ги користеле и нашите предци.
Понекогаш наједноставните работи можат да излекуваат посекотини и површни кожни заболувања. Со само пет природни состојки можете да се избавите од испукани капилари, модринки и темни дамки.
Народната медицина има решение за речиси се’, а ги испробале, усовршиле и доградиле генерациите на нашите предци. Затоа со сигурност можеме да речеме – рецептите кои овде ќе ви ги претставиме испробано делуваат!
ГНОЈНИ РАНИ ИЛИ ТРН
Зелениот домат (може и зрел, но зелениот е поделотворен) ставајте го на местото од кое треба да се извлече трн или гној. Облогата држете ја преку ноќ и доматот ќе го извлече целиот гној.

Цел свет е восхитен од овој лек кој ги намалува мастите во организмот

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.